Nasze kina

Instytucja Filmowa MAX-FILM S.A. jest właścicielem i operatorem 6 kin. Każde z nich wyposażone jest w najnowocześniejsze ekrany i projektory cyfrowe z technologią 3D oraz nowoczesne systemy nagłośnienia gwarantujące jakość i komfort oglądania. Wszystkie sale kinowe posiadają systemy klimatyzacji oraz miejsca przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Czas przed seansem można spędzić w przyjaznych strefach barowych, gdzie odbywają się również wydarzenia towarzyskie, czy eventy tematyczne. Każde z kin Spółki należy do sieci kin studyjnych i lokalnych oraz prowadzi kluby filmowe.

Wszystko to dostępne jest w kinach sieci NoveKino, do której od stycznia 2021 r. dołączyło należące do Spółki warszawskie kino Atlantic.

Więcej

Nasze kina:

Kino Wisła w Warszawie

Strona kina


Kino Wisła to jedno z najstarszych kin w Warszawie. Zostało uruchomione w 1959 roku, usytuowane jest na Placu Wilsona w centrum Żoliborza.

Tradycyjne, ale nowoczesne kino trzysalowe dysponuje 738 miejscami. Zachowały się tu podwójne kanapy, cieszące się niegasnącym zainteresowaniem par...

Repertuar kina skierowany jest do widza wymagającego, szukającego filmów ambitnych, niekomercyjnych, artystycznych. Chętnie pokazuje dobre kino polskie, europejskie oraz filmy z innych krajów spoza Europy.

Obiekt jest członkiem Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Europa Cinemas. W programie kina znajdą Państwo wiele ciekawych wydarzeń – filmowych, społecznych i edukacyjnych. Organizuje pokazy premierowe, przeglądy filmowe, pokazy slajdów oraz prowadzi specjalne cykle filmowe kierowane do seniorów, mam, edukacyjne – skierowane dla młodzieży szkolnej, a także przeznaczone dla najmłodszych widzów.

Kino Wisła – lokalny klimat, światowe kino
W warszawskim Kinie Wisła przy żoliborskim Placu Wilsona od ponad 60 lat praktycznie nieprzerwanie wyświetlane są filmowe premiery, organizowane spotkania z artystami, pokazy specjalne, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Jak w erze multipleksów utrzymać zainteresowanie widzów stolicy kinem z duszą? Czym rywalizować z sieciami, gdy w Warszawie mamy najwięcej dużych ekranów w stosunku do liczby mieszkańców?

więcej

Kino Merkury w Białej Podlaskiej

Strona kina

Tradycyjne, jednosalowe, cyfrowe kino 3D, które pomieści 282 osoby.

Dysponuje najnowocześniejszym sprzętem projekcyjnym. Unowocześniony w ostatnim czasie bar kinowy wspiera promocję dużych tytułów, poprzez wiązaną sprzedaż produktów z gadżetami filmowymi. Komercyjny repertuar kina wzbogacany jest filmami niszowymi, które zaspokajają potrzeby ambitnego widza. Kino organizuje specjalne wydarzenia, jak: Sylwester w kinie, Walentynki, Zima i Lato w Mieście, chcąc stale towarzyszyć swoim mieszkańcom. Regularnie współpracuje także ze szkołami.

Kino Sybilla w Puławach

Strona kina

Tradycyjne, jednosalowe, cyfrowe kino 3D, które pomieści 329 widzów. Kino posiada wysokiej jakości projektory, ekran perełkowy i nowoczesny system nagłośnienia. Komercyjny repertuar kina wzbogacany jest filmami niszowymi, które zaspokajają potrzeby bardziej ambitnego widza. Kino organizuje specjalne wydarzenia, takie jak: Sylwester w kinie, Walentynki, Zima i Lato w Mieście - chcąc stale towarzyszyć swoim mieszkańcom. Kino regularnie współpracuje ze szkołami, odpowiadając na ich potrzeby i ze swojej strony proponując wartościowy repertuar.

NoveKino Przedwiośnie w Płocku

Strona kina

Nowoczesne czterosalowe, cyfrowe kino 3D otwarte w 2009 roku. Inwestycja została zrealizowana przez MAX–FILM w miejsce wcześniejszego, lubianego przez mieszkańców Płocka jednosalowego kina. Od ponad dekady płocczanie mogą korzystać z klimatyzowanych sal kinowych, które łącznie pomieszczą prawie 700 widzów.

Kino z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością, oferując zarówno repertuar premierowy, jak i filmy skierowane do widzów preferujących kino niszowe. Poza wydarzeniami specjalnymi, w kinie Przedwiośnie widzowie mogą uczestniczyć w cyklach tematycznych kierowanych do różnych odbiorców.

NoveKino Siedlce

Strona kina

Zbudowane przez MAX-FILM w 2009 roku NoveKino Siedlce to najnowocześniejsze cyfrowe kino 3D w regionie. Oferuje projekcje analogowe, cyfrowe oraz 3D. Doskonała jakość obrazu wspierana jest dźwiękiem przestrzennym 5.1. Czterosalowy obiekt na 905 miejsc, z powierzchnią usługową i handlową gromadzi ponad 250 tysięcy widzów rocznie.

Kino oferuje zarówno repertuar niszowy, jak i premierowe tytuły, dając możliwość korzystania z licznych cyklów filmowych oraz wydarzeń tematycznych.

Przyjazna przestrzeń barowa pozwala spędzić miło czas w oczekiwaniu na seans, zaś zlokalizowane na parterze kawiarnia i restauracja to ulubione miejsca spotkań wielu mieszkańców miasta.

Kino Atlantic

Strona kina

W grudniu 2020 r. wygasła umowa dzierżawy kultowego, warszawskiego kina Atlantic zawarta w 1996 roku przez ówczesne władze firmy. Od 1 stycznia 2021 roku zarządcą kina jest jego właściciel - Instytucja Filmowa MAX-FILM. Od 2010 roku w MAX-FILM realizujemy strategię koncentrującą działalność firmy na nowoczesnym zarządzaniu kinami oraz promocji polskiej i światowej kinematografii. Kino Atlantic od początku było elementem tej strategii, dlatego już od kilku lat informowaliśmy dzierżawcę o naszych planach prowadzenia kina Atlantic po zakończeniu obowiązywania umowy.

Powrót Kina Atlantic pod opiekę prawowitego właściciela pozwoli na rozwój strategicznego projektu firmy – sieci NoveKino, do której należy m.in. inne kultowe warszawskie kino Wisła. Potencjał kin Atlantic i Wisła chcemy przekuć w synergię działań, takich jak: wspólne festiwale filmowe, pokazy, czy wydarzenia kulturalne.

Rozumiemy, że kino Atlantic zajmuje w sercach warszawiaków wyjątkowe miejsce. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z materiałami dot. naszej koncepcji zarządzania obiektem.

Poznaj fakty:

Kto jest właścielem kina Atlantic?
Właścicielem Kina Atlantic jest Instytucja Filmowa MAX-FILM – spółka zarządzająca kinami, jedna z najbardziej doświadczonych w Polsce spółek związanych z rozwojem i promocją kina oraz kinematografii.

Dlaczego kino od początku 2021 r. będzie prowadzone przez właściciela?
W grudniu 2020 r. wygasła umowa dzierżawy kina, podpisana w 1996 r. Po jej zakończeniu Instytucja Filmowa MAX-FILM ponownie jako właściciel objęła funkcję operatora kina.

Dla MAX-FILM jest to naturalny krok. Zgodnie z realizowaną od 10 lat strategią, spółka skupia się na rozwoju i nowoczesnym zarządzaniu powstałą w 2006 r. siecią NoveKino, do której należą Kino Wisła, Kino Merkury, NoveKino Przedwiośnie, Kino Sybilla i NoveKino Siedlce, oferujące widzom łącznie blisko 3 000 miejsc. NoveKino to sieć na polskim rynku, której repertuar skierowany jest do widza wymagającego, szukającego filmów ambitnych, niekomercyjnych, artystycznych. Kina należące do sieci chętnie pokazują dobre kino polskie, europejskie oraz filmy z innych krajów świata. Powrót do prowadzenia Atlantica jest więc szansą zarówno dla sympatyków kina, jak i całej sieci NoveKino.

Dlaczego MAX-FILM nie zarządzał kinem przez ostatnie 20 lat?
Na mocy zawartej w 1996 r umowy, kino Atlantic zostało wydzierżawione na 24 lata innemu podmiotowi.

Przez ten czas respektowaliśmy wszystkie zapisy tej umowy i mimo że prowadzenie kin należy do strategicznych zadań MAX-FILM-u i jest głównym celem realizowanej od 10 lat strategii firmy, nie dążyliśmy do jej wcześniejszego rozwiązania.

Umowa wygasła w grudniu 2020 r., a od 1 stycznia 2021 r. kino wróciło do właściciela, który będzie je dalej prowadził.

Jakie są plany MAX-FILM-u wobec kina Atlantic?
Kino Atlantic, jako ważne miejsce na mapie kulturalnej Warszawy, będzie nadal funkcjonowało na tym samym bądź wyższym poziomie. Jako operator m.in. kina Wisła zamierzamy wykorzystać synergię obu kin i zacieśnić współpracę między nimi. Warszawscy widzowie zyskają dzięki temu unikalną możliwość brania udziału w realizowanych wspólnie wydarzeniach, festiwalach i innych eventach.

Zmiany operatorów kin są normalnym zjawiskiem na rynku, zwykle niezauważalnym dla widzów. Zależało nam, aby przekazanie sal i sprzętu przez byłego dzierżawcę odbyło się maksymalnie płynnie, dzięki czemu widzowie będą mogli bez przeszkód korzystać z kina. Z naszych doświadczeń wiemy, że można to zrobić w naprawdę krótkim czasie – nawet w kilka dni.

Zmian może wymagać budynek kina, który był remontowany ponad 20 lat temu. Z pewnością wymaga on audytu. Chcemy jak najszybciej ocenić, jakie modernizacje są konieczne, by zwiększyć komfort widzów i wprowadzać je nie przerywając funkcjonowania Atlantica, jeśli tylko będzie to możliwe

Co ważne, wszystkie zyski z prowadzenia działalności kina Atlantic będą przeznaczane na statutową działalność MAX-FILM – tj. nowe projekty związane z rozwojem i promocją kina.

Czy Max-Film zachowa aktualny charakter kina Atlantic?
Wszystkie obiekty należące do sieci NoveKino mają kluby filmowe oraz podejmują szereg inicjatyw promujących kinematografię wśród społeczności lokalnych. Należą także do najważniejszych organizacji branżowych w Polsce i Europie, m.in. Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Europa Cinemas.

Wykorzystamy ten potencjał, by rozwijać kino Atlantic przy zachowaniu jego dotychczasowego charakteru w kierunku zgodnym z oczekiwaniami jego aktualnych widzów.

Czy w trakcie powrotu kina pod opiekę właściciela należy spodziewać się przerwy w działalności kina?
Zmiana operatora kina to często proces niezauważalny dla widzów, który można zamknąć w krótkim czasie, nawet w kilka dni. Zaprosiliśmy byłego dzierżawcę kina do rozmów i zaplanowaliśmy sposób i zasady przekazania kina. Dzierżawca wyraził na to zgodę, co pozwoliło nam ocenić, w jakim stanie technicznym jest obiekt i jakich modernizacji wymaga. Teraz możemy zaplanować prace bez przerw w funkcjonowaniu kina.

Czy pracownicy kina Atlantic zachowają stanowiska?
Działamy w sektorze filmowym ponad 60 lat. Wiemy, że zespół jest tym czynnikiem, który ma ogromny wpływ na sukces i charakter danego miejsca. Wiele z osób pracujących w kinie Atlantic jest z nim związanych od lat. Chcemy wykorzystać ten potencjał. Przyszłość załogi kina jest jednym z tematów, który już omówiliśmy z byłym dzierżawcą kina.

Skoro kino zostaje, dlaczego dla budynku kina władze administracyjne wydały warunki zabudowy?
O warunki zabudowy dla wskazanej działki może wystąpić każdy, niezależnie od tego, czy jest jej właścicielem, czy nie, a urząd ma obowiązek taki dokument wydać. Każdy z nas może więc taką decyzję uzyskać. Właściciel jest tylko informowany o takim fakcie.

Tak było w tym wypadku. 3 lata temu Spółka oraz właściciele sąsiadujących nieruchomości uzyskali z urzędu miasta informację, że dla działki, na której stoi kino Atlantic, wydana została decyzja o warunkach zabudowy. Niezależnie jednak od tego MAX-FILM jako właściciel ma decydujące zdanie co do jego faktycznych losów. Dla nas kino Atlantic było kinem, jest kinem i kinem będzie. Kino Atlantic pozostanie otwarte.


Pozostałe materiały:
- informacja prasowa dot. powrotu Kina Atlantic